Prádelna

Prádelna je od nepaměti místem očisty špinavého prádla.
Žehlení prádla | Královská prádelna

Prádelna

Prádelna je od nepaměti místem očisty špinavého prádla. Před rozšířením osobních automatických praček v 60. letech 20. století byly prádelny jedinou alternativou k ručnímu praní. Taková práce v prádelně však byla nezáviděníhodná dřina plná překládání těžkého prádla v oblacích páry a kalužích vody po více než 12 hodin denně. Rozšíření osobních praček znamenalo pro mnoho prádelen konec jejich činnosti. Ty, které pokračují ve své činnosti dodnes, jsou orientované na průmyslové velkoobjemové praní.

Proces praní prádla

Prvním krokem při praní průmyslovou pračkou je vložení prádla do vody obsahující prací prostředek (detergent). Prádlo a voda jsou následně míchané opakovaným pohybem tam a zpět. Voda se poté podčerpá a prádlo se částečně vysuší rychlým odstřeďováním v odstředivce. Následně se k prádlu dostane čistá voda, která z něj vyplaví zbylý prací prostředek. Nakonec je prádlo opět odstředěno (s výjimkou látek, náchylných na poškození vláken, které jsou dosušovány alternativními metodami).

Královská prádelna | Královská prádelna

Královská Prádelna

Královská Prádelna je průmyslovou prádelnou střední velikosti s dlouholetouletou historií a je schopna pojmout až 75 tun prádla za měsíc. Naše prádelna je oblíbená především díky lidskému přístupu k zákazníkům založeném na 100% spolehlivosti, nevídané flexibilitě v závozech prádla (svážíme 7 dní v týdnu) a pečlivostí v péči o prádlo našich klientů. Více informací o Královské Prádelně naleznete na stránce O Královské Prádelně.

Technologie naší prádelny

V naší prádelně disponujeme moderním strojním vybavením značek Electrolux a Primus, které jsme v roce 2011 z 1/4 plně modernizovali. Jde především o velkoobjemové bubnové pračky s možností nastavení až 99 programů praní dle druhu a stupně zašpinění prádla. Díky profesionální obsluze a počítačem řízenému dávkování pracích prostředků Vaše prádlo zbytečně nezatěžujeme a to poté vydrží dlouho jako nové. K praní používáme zásadně prací prostředky renomované firmy Diversey Česká republika, s.r.o., které jsou nesmírně šetrné ke všem druhům prádla. Pravidelně také analyzujeme kvalitu a tvrdost vody, což nám umožňuje uzpůsobit proces praní pro co nejnižší opotřebení Vašeho drahocenného prádla.