Žehlení prádla

Žehlení prádla je od nepaměti součástí procesu jeho očisty.

Žehlení prádla | Královská prádelna
Žehlení prádla

Žehlení prádla je od nepaměti součástí procesu jeho očisty. Historie žehlení prádla sahá až do dob faraónů ve starém Egyptě, kde se k jeho žehlení zastudena používala různá dřevěná či kostěná hladítka a následně i rozpálené kovové plochy. V 16. století se objevila první osobní žehlička a mandlovací válečky, které udělaly péči o prádlo pohodlnější. Klíčové je pro nás však 18. století, kdy byl vynalezen mandl. Ten a jeho nástupce - pásový žehlič - nám umožňuje pohodlné a rychlé žehlení velkých objemů prádla.

Proces žehlení prádla

Žehlení prádla je v podstatě vyhlazování tkaniny pomocí vysoké teploty a tlaku. Žehlení tedy působí tak, že se vlivem teploty uvolňují vazby v molekulách polymerů tvořících vlákna tkaniny. Horká vlákna se pod tlakem žehličky narovnávají a po ochlazení si uchovávají svůj tvar. Některé typy látek (jako například bavlna) pro proces rovnání vláken potřebují být vlhké.

Královská prádelna | Královská prádelna

Královská prádelna

Královská Prádelna je průmyslovou prádelnou střední velikosti s dlouholetouletou historií a je schopna pojmout až 75 tun prádla za měsíc. Naše prádelna je oblíbená především díky lidskému přístupu k zákazníkům založeném na 100% spolehlivosti, nevídané flexibilitě v závozech prádla (svážíme 7 dní v týdnu) a pečlivostí v péči o prádlo našich klientů. Více informací o Královské Prádelně naleznete na stránce O Královské Prádelně.

Technologie naší prádelny

V naší prádelně disponujeme profesionálními válcovými žehliči značek Electrolux a Primus. Tyto spolehlivé stroje nám umožňují precizně žehlit rovné prádlo s až 2,2 metrovou šířkou a to při teplotách převyšujících 220°C. Kvalitní prací, sušící a žehlící stroje a náš zkušený personál jsou základními pilíři Královské Prádelny, které nám umožnují odvádět excelentní práci v rekordně krátkých časech.